Bory Tucholskie – lokalizacja, obszar

Podczas, gdy w wakacje, wielu ludzi wybiera wyjazdy nad morze, w góry, za granicę i do dużych miast, warto pamiętać, że w Polsce są rzadziej uczęszczane miejsca, jednakże posiadające nie mniejsze walory turystyczne. Mowa tutaj między innymi o Borach Tucholskich, kompleksie lasów sosnowych, który znajduje się w dorzeczu Brdy i Wdy. Jest to miejsce szczególnie przyjazne dla wszystkich, którzy cenią sobie spokój, możliwość oderwania się od zgiełku wielkich miast, a także obcowania z przyrodą. Bory Tucholskie, to obszar, który oferuje szereg atrakcji niemalże dla każdego.

Położenie Borów Tucholskich

Położone w północnej części Polski, lasy sosnowe zachwycają zapierającymi dech w piersiach widokami. Znajdują się one w dorzeczu Brdy i Wdy, a także zajmują obszar Równiny Tucholskiej oraz Charzykowskiej. Kompleks ten to doskonały teren na urlop zarówno dla singli, a także par z dziećmi. Leśne ścieżki i liczne plaże przy rzekach sprzyjają spacerom i odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Podobno lasy to płuca Ziemi, wybierz więc Bory Tucholskie i oddychaj pełną piersią. W związku z położeniem Borów Tucholskich w atrakcyjnej lokalizacji, organizowane są tutaj liczne spływy kajakowe oraz pontonowe. Sprawdź, jakie jeszcze atrakcje czekają na Ciebie w tym regionie, a także jakie jeszcze aktywności możesz tutaj podejmować. Z całą pewnością wakacje w tym miejscu będą niezapomniane i udane. Wypoczniesz podczas urlopu za wsze czasy i naładujesz baterie na powrót do pracy.

Atrakcje obszaru Borów Tucholskich

Jeśli uwielbiasz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, to z całą pewnością docenisz ofertę orgaznizowanych przez nas spływów kajakowych. Przygotowaliśmy trasy ciągnące się przez wiele długich kilometrów, podczas których z całą pewnością nie tylko się zmęczysz, ale też będziesz miał okazję popodziwiać widoki nienaruszone przez ludzką rękę. Co więcej, zapewniamy także bezpieczne sprzęty i szkolenia, szczególnie istotne dla tych, którzy pierwszy wybierają się w podobny rejs. Jeśli wolisz spokojniejsze aktywności podczas wakacji, to Bory Tucholskie oferują wiele innych atrakcji. Na obszarze kompleksu lasów sosnowych znajdą się miejsca idealne na piesze wycieczki czy jogging:
-Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie,
-Park Narodowy Bory Tucholskie,
-Obszar Natura 2020,
-Leśny kompleks promocyjny.
Wiele z dostępnych tutaj atrakcji turystycznych stworzonych jest także ręką człowieka, między innymi wieża widokowa Trzebciny, z której rozpościera się widok na zniszczony przez burzę w 2012 roku, las. Z tego miejsca widać nie tylko skalę destrukcji, którą zafundowały nam siły natury, ale także jak teren ten powoli odradza się próbując wrócić do swojej dawnej świetności.

Urlop na łonie natury

Wybierając się tutaj na urlop warto zapoznać się z ofertą noclegów, a jest ich dość sporo. Wiele z nich to prywatne domy, których właściciele zarabiają poprzez wynajem przestrzeni noclegowych. Domki te, skryte pod koronami drzew, mają swój niepowtarzalny, magiczny wręcz urok. Z całą pewnością sen pośród lasów będzie mocny, a Ty wypoczniesz za wsze czasy. Poza prywatnymi domkami czekają na Ciebie też liczne pensjonaty z basenami i innego rodzaju luksusami. Jednym z miejsc polecanych przez nas jest Zajazd Fojutowo, czyli hotel 3-gwiazdkowy oferujący takie atrakcje, jak stoki narciarskie (tak, również i tutaj się one znajdują!), sauny, baseny, parki wodne na świeżym powietrzu. Spragnieni nowości mogą skorzystać także z DiscGolfParku – jest to doskonała atrakcja dla tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek. Gra ta przypomina nieco zasadami Golfa, jednakże jakie są różnice? Sam to odkryj odwiedzając Bory Tucholskie!

 

Miejsce idealne na wypoczynek

Pośród cieni drzew, zarówno zimą, wiosną, jesienią, jak i latem możesz sobie pozwolić tutaj na doskonały wypoczynek. Pomimo tego, że region jest wysoce atrakcyjny turystycznie to nie przyciąga tak wielu osób, dzięki czemu możesz odpocząć od zgiełku wielkich miejscowości. Jest to miejsce doskonałe zarówno dla singli, sportowców, jak i rodzin z dziećmi. Czekają na Ciebie spływy kajakowe, piękne widoki, a przede wszystkim świeże powietrze – na obszarze naszego kompleksu lasów sosnowych możesz odetchnąć pełną piersią.